warsztaty teatralne
 . : .  pozostałe działania pracowni . : .
 . : . warsztaty teatralne - strona główna . : . galeria i opinie . : .  o nas . : . inspiracje . : . kontakt . : . 
qqq
qqq
warsztaty aktorskie WEEKENDOWE WARSZTATY TEATRALNE W SZTUKARNI (Warszawa, ul. Lewicka 10/7)


Zajęcia teatralne wpływają na wszechstronny rozwój uczestników. Między innymi pozwalają poznać formę ekspresji, jaką jest szeroko rozumiany teatr, rozwijają zainteresowanie kulturą. Ponadto stwarzają przestrzeń do uprawiania sztuki, a dzięki temu umożliwiają ekspresję i wyzwalają kreatywność niezwykle przydatną w życiu we wszystkich jego obszarach. Jest to szansa na odkrywanie i rozwijanie swoich pasji, a także na dobrą zabawę wśród osób o podobnych zainteresowaniach.

Oto propozycja czterech warsztatów. Można je potraktować jako cykl lub wziąć udział w pojedynczych zajęciach.

Zajęcia są dwudniowe i odbywają się w wybrane weekendy, w godz. 12-16 (w sumie każdy warsztat to 8 godzin zegarowych zajęć).


Improwizacje ruchowo – teatralne 

Improwizacje ruchowo-teatralne to rodzaj warsztatów teatralnych, które bazują na pracy z ciałem, działaniach partnerskich i różnego typu improwizacjach. Nasze spotkanie będzie okazją, żeby rozwinąć zainteresowania teatralne, obudzić swoją kreatywność i swoje ciało, rozwinąć wyobraźnię i spontaniczność, pobyć trochę ze sobą i z innymi.


Tekst w działaniu aktorskim 

Jak ożywić tekst, znaleźć w nim nowe sensy, nadać znaczenia, wpleść w działanie teatralne?

W trakcie warsztatów poznamy różne ćwiczenia pozwalające na zabawę mówieniem i tekstem. Poprzez pracę z ciałem, improwizacje i zadania aktorskie, wykorzystując krótkie formy literackie, spróbujemy różnych form działań z tekstem. Towarzyszyć nam również będą krótkie rozgrzewki związane z techniką mowy.

Prosimy o bardzo dobre pamięciowe opanowanie krótkiego fragmentu tekstu prozą (ok. 1/3-1/2 strony A5 - drukowanej - format książki). Poza tym prosimy o przyniesienie wygodnych, nie krępujących ruchu, stroju i butów.


Teatr formy – nowe możliwości ekspresji 

Teatr formy, często sprowadzany do teatru lalek i kojarzony z teatrem dziecięcym, to niezmierzone źródło nowych możliwości ekspresji.  Niewątpliwie dzieci zwykle odbierają świat bardziej zmysłowo i emocjonalnie. W świecie dorosłych bardzo dużo się myśli, bardzo dużo się mówi, zapominając o sile tego, co poza słowami. W trakcie warsztatów będziemy szukać znaków, symboli, obrazów i innych form mówienia bez słów.


Od opowieści do sceny  

Opowieści są wszędzie – w obrazach, przedmiotach, muzyce, a przede wszystkim opowieści są w nas. W trakcie warsztatów stworzymy wspólną opowieść. Następnie za pomocą improwizacji będziemy ją eksplorować, próbując uformować zarys teatralnej struktury i szukając scenicznych możliwości jej przedstawienia.


Elementem każdego warsztatu są rozgrzewki  przygotowujące i wprowadzające uczestników do bardziej złożonych zadań. Prosimy o przyniesienie wygodnego stroju i butów.
qqq
Informacje dotyczące terminów, opłat i zapisów: http://sztukarnia.pl/Warsztaty-teatralne/qqq

>>> więcej informacji>>> więcej informacji>>> więcej informacji>>> więcej informacji>>> więcej informacji>>> więcej informacji>>> więcej informacji