warsztaty teatralne
 . : . warsztaty teatralne - strona główna . : . spektakle . : . galeria i opinie . : .  o nas . : . kontakt . : . 
INSPIRACJE


warsztaty aktorskie
„Jakiekolwiek emocjonalne, fizyczne lub umysłowe bariery ograniczają nas w naszym osobistym życiu,te same bariery powstrzymują nasze możliwości pełnego twórczego wyrażenia się. ... musimy uwolnić nasze blokady, żeby całkowicie zdać sobie sprawę z naszego ludzkiego twórczego potencjału,który przejawia się w byciu zdolnym zarówno do efektywnego rozwoju jako twórcy, jak i satysfakcjonującego uczestniczenia w naszym życiu.”
Anna Harplin
*
qqq
Fot. Przemek Getka
*
„Spotkanie ... w którym człowiek nie kłamie sobą i cały w nim jest. Gdzie nie ma już tego lęku, tego wstydu siebie, który rodzi ukrywanie się. W tym spotkaniu człowiek nie odmawia siebie i nie narzuca siebie. Daje się dotknąć, nie pcha się ze swoją obecnością. Idzie naprzeciw i nie boi się czyichś oczu. To tak jakby się mówiło sobą: Jesteś, więc jestem, i także rodzę się, żebyś się urodził, abyś się stał, i także: nie bój się idę z tobą.”
Jerzy Grotowski
*
„[Aktorzy] są przede wszystkim wspólnotą – ale są nią tylko dlatego, że wykonują szczególne zadanie, które nadaje sens ich zbiorowej egzystencji. Tym zadaniem jest gra. Bez gry zespół usechłby: przedstawienie stanowi bowiem ich wspólną istotną potrzebę. Poszukują tą drogą sensu życia i zapewne graliby nawet wtedy, gdyby nie mieli widzów, ponieważ zdarzenie teatralne jest osią i jądrem ich poszukiwań.”

Peter Brook
*
qqq
Fot. Przemek Getka
*
„Wszystko jedno gdzie się pracuje, jak się pracuje i z kim. Jeżeli człowiek naprawdę pracuje i naprawdę szuka, to w końcu znajdzie. A to, co prawdziwe jest zawsze artystyczne. Ważne jest, żeby szukać naprawdę. Zasiać, czekać i nie poganiać.”

 Maja Komorowska
*
Więcej inspiracji na naszej facebook'owej stronie.
Zapraszamy!!!