warsztaty teatralne
 . : . warsztaty teatralne - strona główna . : . spektakle . : . galeria i opinie . : .  inspiracje . : . kontakt . : . 
qqq
O NAS
     
Teatr i aktorstwo pasjonują nas "od zawsze". Przez lata chłonęliśmy magię teatru i wiedzę o sztuce aktorskiej od starszych, doświadczonych mistrzów. Nie chcemy tego bogactwa zatrzymywać dla siebie, naszym pragnieniem jest przekazywać je innym.
qqq
ZESPÓŁ
warsztaty aktorskie KAROLINA BURDYŁO-GETKA (warsztaty teatralne i dramowe) warsztaty aktorskie
  Karolina

Jestem miłośniczką teatru i pracy z ludźmi, szczególnie takiej, która uwzględnia możliwości twórcze osoby, dociera do jej zasobów i odkrywa indywidualny potencjał. Sama, już od najmłodszych lat, miałam okazję doświadczać wartości płynących z tworzenia, uczęszczając na  różnorodne zajęcia artystyczne. W sposób szczególny zafascynował mnie teatr jako miejsce spotkania - ze sobą i z drugim, jako dziedzina w której zarówno twórcą jak i tworzywem jest człowiek.

Odbyłam indywidualny staż artystyczny na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończyłam Policealne Studio Aktorskie Lart w Krakowie, a także psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studium Arteterapii w Łodzi. Brałam udział w licznych warsztatach teatralnych, tanecznych, pracy z głosem, a także arteterapeutcznych. W latach 2003-2005 byłam aktorką Teatru 108 (teatr108.republika.pl) inspirującego się metodami pracy m.in. Jerzego Grotowskiego, Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice, Odin Teatret.

W roku 2011 założyłam Pracownię Teatralną Pomysły na sztuki

Współpracuję też z Akademią Sztuki i Kultury oraz Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie.
więcej

 
qqq
     
warsztaty aktorskie JOLANTA DENEJKO (warsztaty teatralne)  
  Jolanta

Niezmiennie zdumiewa mnie i zachwyca, jak wielki potencjał tkwi w osobach pojawiających się na naszych zajęciach. Przychodzą wiedzeni niejednokrotnie jedynie niejasną, nigdy wcześniej nie zweryfikowaną potrzebą poznania, czym jest teatr. Za każdym razem okazuje się, że te potrzeby i pragnienia oparte są na naturalnej, zachwycającej zdolności, która do tej pory nie miała szansy się ujawnić. Od kilku lat mogę być świadkiem tych zdumiewających objawień, co jest dla mnie niesłabnącym źródłem radości i satysfakcji.

Absolwentka Reżyserii krakowskiej PWST. Studiowała wcześniej polonistykę na UW ze specjalizacją animacja kultury. W ramach studiów odbyła liczne staże i warsztaty m.in. w Teatrze Współczesnym i Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a także Odin Theatret w Holstebro (Dania). W latach 1996-2005 współtworzyła teatr Studium Teatralne.

Reżyserowała spektakle w Teatrze Lalek we Wrocławiu, na scenach studyjnych w Krakowie, w Laboratorium Dramatu w Warszawie oraz w Teatrze Kana w Szczecinie.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne przeznaczone dla osób w różnym wieku.
więcej